KIVIST, BETOONIST JA PUIDUST KANDVATE SEINTE JA LAGEDE EHITUS

Raudbetoonkonstruktsioone kasutatakse tavaliselt suurte kapitaalehitusprojektide (kõrghooned, tammid) ehitamisel, samuti valdava enamuse hoonete ja rajatiste vundamentide ehitamisel. Raudbetoonkonstruktsioonidel on suur vastupidavus, massiivsus ja tulekindlus. Betoon on survekindel ja armatuur takistab toote venimist. Need kaks olulist omadust koos annavad ideaalse ehituselemendi, mis ühendab endas parimad tugevusomadused, miinusteks on massiivsus, mis seab vundamendile kõrgendatud nõudmised, spetsiaalsete lisandite kasutamine madalatel temperatuuridel, mis tõstab kuupmeetri maksumust, kõrge soojuskao tase, millega seoses vajadus soojustada raudbetoonist ehitisi, töömahukus raketise ehitamisel monoliitkonstruktsioonide ehitamisel, vajadus kaasata spetsiaalseid tõsteseadmeid paigaldus- ja peale- ja mahalaadimistööde tegemiseks, kui raudbetoontoodete transport, sarruse ja betooni enda kõrge hind.

Kivikonstruktsioonides on ühendatud keskkonnasõbralikkus, tulekindlus, töökindlus ja vastupidavus. Valmistatakse kivikonstruktsioone tellistest, plokkidest, looduskividest ja muudest materjalidest.Kuuma ilmaga soojusinertsuse omaduse tõttu on telliskivimaja mõnusalt jahe ja külma ilmaga püsib soojus kaua. Kuid on ka nende konstruktsioonide miinuseks on see mördi paigaldamine ridade vahele plokkide või telliste sidumiseks. Minuskraadidel ei täida lahus oma nakke- ja tsementeerivaid omadusi. Püsivaks elamiseks sobib telliskivimaja, kuid hooajaliseks või perioodiliselt elades on parem valida mõni muu materjal: perioodilise, mitte pideva kütmise korral soojenevad seinad seest ja väljast, jäädes külmaks, mistõttu seintesse tekib niiskus, mis õhutemperatuuri langedes külmub, mis viib konstruktsioonide hävitamisele. Kivi kaalub palju. Kui puitmaja puhul piisab kergest lintvundamendist, siis võimsa plaat- või vaivundamendita ei saa hakkama.

Puitkonstruktsioonid on kõige keskkonnasõbralikum materjal. Vaatamata puitkonstruktsioonide olulistele puudustele, nagu süttivus, vastuvõtlikkus mädanemisele jne, suudavad kaasaegsed puidutöötlemismeetodid ning kaasaegsed antiseptilised, tulekindlad ja muud pinnakatted suures osas kõrvaldada puitkonstruktsioonide puudused. Kaasaegsed tehnoloogiad ja materjalid hõlbustavad ehitusprotsessi sellised konstruktsioonid. Samuti ei vaja sellised konstruktsioonid sügavat süvendit ja tugevdatud vundamenti. Kuna puitkonstruktsioonilt lähtuv koormus ei ole nii raske kui raudbetooni või kiviga. Puidu väike soojuskadu teeb sellest suurepärase soojusisolaatori. Puit on üks väheseid põhilisi ehitusmaterjale, millel on “hingamisvõime”, st auru läbilaskvus, mis võimaldab hoida hoones optimaalset niiskustaset. Ja meie aja tohutuks plussiks on võime kiiresti ehitada igal ajal aastas.

Selle kalkulaatori abil saate teha ligikaudse betooni arvutuse. Täpsema arvutuse saamiseks palun kirjutage meile e-posti teel või helistage.

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST

etEstonian