KÕNNITEEPLAATIDE PAIGALDUS

Kõnniteeplaatide paigaldus nõuab eelnevat ettevalmistust. Vajalik on territoorium märgistada, teha kaevetööd, teha vundament.

Esiteks on vaja koostada saidi plaaniskeem, võttes arvesse hooneid, istutusi, olemasolevaid teid ja muid objekte. Sel juhul peate arvestama: madalikute, ebatasasuste olemasolu, Kõnniteeplaatide paigalduse ala üldine konfiguratsioon, kohad, kuhu koguneb vihmavesi.

Sõltuvalt kõnniteeplaatidega kaetud ala kasutamise eesmärgist võib ehitusprotsess erineda.

  1. Kui tellija soovib seda kasutada parklana, siis ehitajate ülesandeks on kaevata sügavamale ja lõpus valada mitu erinevat kihti killustikku ja liiva. Iga kiht tuleb hoolikalt tihendada.
  2. Kui kasutada rajana, siis ei ole vaja sügavale kaevata ja killustiku kihtidega katta. Piisab peenest killustikku ja liiva.
  3. Kui plaadid hakkavad olema hoone betooni pandusega, teevad spetsialistid vee ärajuhtimiseks vajalikud kalded.

Kuid enne killustikuga täitmist laotakse ka geotekstiilid.

Geotekstiili kasutatakse ka eralduskihina liiva ja kruusa vahel, tagades hea drenaaži, vältides seeläbi pinnase erosiooni sademete ajal ja katendi pind ei vaju. Geotekstiil laseb vett suurepäraselt alla, kuid ei lase sellel üles tõusta. Pind ei paisu külmumise ajal. Ei lase umbrohtudel kasvada Sillutusplaadid jäävad terveks, kahjustusteta ka kõige tugevama külmaga.

Lisaks kõnniteeplaatidele saab meilt tellida äärekivide ja tänavakivide paigaldust.

Selle kalkulaatori abil saate teha ligikaudse kõnniteeplaatide arvutuse. Täpsema arvutuse saamiseks palun kirjutage meile e-posti teel või helistage.

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST

etEstonian